TEK RUMELİ TELEVİZYONU

Osmanlı Devletini bir İmparatorluk haline getiren şüphesiz Rumeli'de gerçekleştirilen fetihlerdir. Bu dönemde Osmanlı Devleti açısından "güneşin doğduğu yer olan Balkanların" fethedilmesinin ne denli önemli olduğu imparatorluğa dönüşme sürecinde çok daha net anlaşılmıştır. Rumeli fethedilmiş ve Osmanlı İmparatorluğu etrafına büyük bir ışık saçmıştır.

Yüzyıl kadar önce örf, adet, gelenek ve göreneklerimizin bir uyum içinde yaşandığı, hoşgörü imparatorluğunun gölgesinde fırtınalar kopmuş, düzen dağılmış, yeniden sınırlar çizilerek topraklarımız bu günkü halini almıştır. Büyük acılar ve göçler sonucunda bir yarımız Evladı Fatihan dediğimiz topraklarımızda bir yarımız, ana babalarımız, kardeşlerimiz, akrabalarımız, çocuklarımız sınırın ötesinde anavatanda kalmıştır.

O vakitler yazılan mektuplar vardı, gelen giden akrabalar, konu komşularla gönderilen selamlar, hediyeler vardı. Oralara gitmek, oralardan gelmek zordu… Zaman geçti sarsıla sarsıla yerine oturmaya başlayan taşlarla birlikte Türk milleti tekrar uyanışa geçti. Birlik olmak, tek bayrağa gönül vermek andımız oldu. Özellikle Türkiye'nin birçok yerinde yaşayan Rumeli insanı birbirine kol kanat gerdi, güçlendi… Güçlendikçe bizlere yadigâr kalan topraklara borcun u birer birer ödemeye başladı. Bir şekilde yardım elini uzattı

Artık sınırları kaldırıyoruz… TEK RUMELİ TV olarak bu amaçla yola çıkıyoruz.

Var olan değerlerimizi sadece kendi içimizde y aşamak yerine bu kültür alışverişini hızlı ve doğru bir yolla harekete geçirmenin vakti geldiğine inandığımızdan, sadece Rumeli ya da anavatanda değil, dünyanın en uç noktasında bile var olan Türkleri kucaklayabilmek adına, belirlediğimiz ve asla ödünvermeyeceğimiz, dürüst ve tarafsız yayın ilkelerimizle yayındayız.

Rumeli'yi ekranda yaşatmak için geliyoruz…

Yayınlarımızda Rumeli'nin müziği, haberi, gelenekleri, görenekleri 24 saat ekranlarınızda olacak. Rumeli "TEK RUMELİ TELEVİZYONU'nda yaşayacaktır. Saygılarımla…

ATİLLA BAYKAL
Yönetim Kurulu Başkanı

TRT-Tek Rumeli TV İşbirliği

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ile Tek Rumeli TV arasında işbirliği protokolü imzalandı. TRT Genel

TRT Genel Müdür İbrahim Şahin imza töreninde, "TRT'de üretilen programlar Tek Rumeli Tv'de artık izlenecek. Tek Rumeli Televizyonunu bir parçamız gibi görüyoruz." dedi.

Şahin, Tek Rumeli Televizyonuna program, teknik destek ve eğitim desteği verileceğini söyledi.

Tek Rumeli Televizyonu Genel Müdürü Atilla Baykal da TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'e desteğinden dolayı teşekkür etti.