Dündar, Berber ve Kuaför Esnafını Ziyaret Etti

12 Mayıs 2020 Salı, Saat 19:06

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, korona virüsle mücadele kapsamında 50 gündür faaliyetlerine ara veren ve 11 Mayıs tarihi itibariyle yeniden kapılarını açan berber ve kuaför esnafını ziyaret etti. Salgına karşı hijyen tedbirlerini elden bırakmamak gerektiğine dikkat çekerek esnafa maske hediye eden Başkan Dündar, hayırlı işler temennisinde bulundu.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs salgınına karşı İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile faaliyetlerine 21 Mart tarihi itibariyle geçici olarak ara veren berber ve kuaförler, 11 Mayıs Pazartesi günüyle birlikte yeniden hizmete başladı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 50 günün ardından kapılarını açan berber ve kuaför esnafını ziyaret etti. Esnafa maske dağıtan Başkan Dündar, hayırlı işler temennisinde bulundu. Salgın dolayısıyla hayatın birçok noktasında değişiklikler yaşadığımıza vurgu yapan Dündar, berber ve kuaför esnafının da virüs nedeniyle yeni bir döneme girdiğini ifade etti. Başkan Dündar, bu yeni sürece hazır olmaları açısından Osmangazi’de faaliyet gösteren yaklaşık 1400 berber ve kuaför dükkanını dezenfekte ederek müşterilerin kullanımına hazır hale getirdiklerini söyledi.

Salgının ülkemizde görülmesinin ardından alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar ile başarılı sonuçlar elde edildiğini ve artık adım adım normal hayata dönüş yaşandığını ifade eden Başkan Dündar, “Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte berber ve kuaför esnafımız yeniden faaliyetlerine başladı. Alınan tedbirlere uyuyorlar ve maskelerini takıp, sosyal mesafeyi koruyarak hizmet veriyorlar. Bizler de kendilerine maske desteğinde bulunuyoruz. İnşallah bu süreci hep birlikte aşarak en kısa zamanda eski sağlıklı günlerimize kavuşuruz. Tüm berber ve kuaför esnafımıza hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Osmangazi Belediyesi
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

HABERİ PAYLAŞ

TEK RUMELİ TV'DEN HABERLER