Adana'da Bin Polisle "Huzur" Uygulaması

15 Aralık 2016 Perşembe, Saat 13:00

Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı terör, özel harekat, uyuşturucuyla mücadele, çevik kuvvet ve asayiş ile ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri, zaman zaman yasa dışı gösterilerin düzenlendiği ve uyuşturucu ticaretinin yapıldığı Ceyhan ilçesindeki mahallelerde denetim gerçekleştirdi.

Adana'da asayiş uygulaması
- Polis ekipleri, kentteki bar, kafe, gazino ve umuma açık yerlerde denetimlerde bulundu
ADANA (AA) - Adana'da polis ekipleri, asayiş uygulaması kapsamında bar, kafe, gazino ve umuma açık yerlerde denetim yaptı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana Emniyet Müdürü Osman Ak'ın talimatıyla umuma açık bazı iş yerlerinde denetimler gerçekleştirdi. Kentte 40 adresi kapsayan uygulamaya 150 polis katıldı.

Denetimlerde, şüphelilere yönelik Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yapıldı. Ayrıca iş yerlerine ait belgeler incelenerek, sahte içkiyle ilgili denetimlerde bulunuldu.

Çalışmalarda, 23 iş yerinin sorumluları hakkında sigortasız işçi çalıştırma, içki satışı ve canlı müzik belgeleri ile ruhsatları olmaması nedeniyle idari para cezası uygulandı. Ekipler, ruhsatsız tabanca taşıdığı gerekçesiyle 2 kişiyi gözaltına aldı.

Denetimlerin yılbaşı öncesi sıklaştırılarak sürdürüleceği öğrenildi.

HABERİ PAYLAŞ