BAYRAMPAŞA’DA CAMİLER İBADETE HAZIR

28 Mayıs 2020 Perşembe, Saat 16:13

Bayrampaşa Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 16 Mart’ta toplu ibadete kapatılan ve 29 Mayıs’ta Cuma namazıyla yeniden cemaatine kavuşacak camilerde dezenfekte ve temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalar kapsamında cami çevrelerinde de peyzaj düzenlemesi yapıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 29 Mayıs’ta yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde cuma namazının kılınmaya başlanacağının duyurulması üzerine Bayrampaşa Belediyesi ekipleri harekete geçti. Belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilk etapta ilçede cuma namazı kılmaya elverişli toplam 31 camiyi dezenfekte ederken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de camilerin içinde temizlik çalışması gerçekleştirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de, camilerin çevrelerinde peyzaj düzenlemesi yaptı.
Mikroorganizmalara karşı geniş etki alanına sahip dezenfektanların Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olduğu, insanlara ve hayvanlara zararlı içeriğe sahip olmadığı belirtildi.
CAMİLERİMİZ CEMAATİNE KAVUŞUYOR
Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele sürecinde 29 Mayıs'ta yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde kılınmaya başlanacak cuma namazı için “Camilerimiz Cemaatine Kavuşuyor” başlığıyla alınması gereken tedbirlere ilişkin afiş yayınladı.
Camilerin abdesthane ve tuvaletlerinin kapalı olacağı için abdestin ev ve iş yerlerinde alınması uyarısı yapılan afişte, camide bulunulduğu süre içerisinde maskenin çıkarılmaması ve kişisel seccadeyle gelinmesi gerektiği vurgulandı. Namazın işaretle belirtilen yerlerde kılınması gerektiği kaydedilen afişte, camiye giriş-çıkışlarda ve içeride güvenli mesafenin ihmal edilmemesi, namaz öncesi ve sonrasında fiziksel temas ile musafahadan kaçınılması gerektiği belirtildi. Ayrıca afişte, hastalık belirtisi taşıyanlara namazı evde kılmaları tavsiyesinde bulunuldu.

HABERİ PAYLAŞ

TEK RUMELİ TV'DEN HABERLER