Trabzonspor'a "en hızlı ve teknolojik" stat

15 Aralık 2016 Perşembe, Saat 12:57

TRABZON (AA) - Trabzonspor'un, Türkiye'nin en hızlı ve en teknolojik stadına kavuşacağı bildirildi.

Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, Turkcell'in, yapımına 2013 yılında başlanan ve 18 Aralık Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacak Trabzonspor'un yeni stadının tüm iletişim altyapısını hazır hale getirdiği belirtildi.

Açıklamada, Turkcell sayesinde teknoloji stadına dönüştürülen 40 bin 461 kapasiteli yeni stadyumda maç izleyenlerin, Türkiye'nin en hızlı mobil internetine bağlanmanın farkını yaşayacakları vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Türkiye'de ilklerin öncüsü olan Turkcell, Trabzonspor'un yeni evini üstün teknolojisiyle donatarak Türkiye'nin en hızlı stadyumu haline getirdi. Yeni stadyumda maç izlemeye gelen Trabzonsporlular, Turkcell'in 4,5G altyapısı sayesinde 375 mbps hızında kusursuz bir mobil iletişim deneyimi yaşayacak. Stada gelen 40 bin 461 kişi, Turkcell tarafından 514 farklı noktaya kurulan erişim noktası üzerinden gelişmiş fiber altyapı sayesinde WiFi üzerinden de rahatça internet kullanabilecek. Ücretsiz sunulacak WiFi ile internete bağlanıldığında, 1300 Mbps'ye varan ışık hızındaki internetten faydalanılabilecek."

Stadyumun tüm teknolojik altyapısını sağlayan Turkcell'in, stadın içinde tüm duyuruların yapılacağı, maçlardan görüntülerin yansıtılacağı 15 dev video duvarının (video wall) kurulumunu da gerçekleştirdiğine işaret edilen açıklamada, basın tribünü ve localar için gerekli tüm altyapıyı sağlayan Turkcell'in bu kapsamda 396 LED TV, 12 interaktif kiosk, 125 monitör ile tribün kat araları için kurulumunu yaptığı LED reklam panosunun da 4 tribünü çevreleyeceği belirtildi.- Telekomünikasyon hizmetleri tek çatı altında sunulacakAçıklamada, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun da şu ifadeleri yer aldı:

"Trabzonspor'un yeni stadyumunu Türkiye'nin en hızlı ve en teknolojik stadına dönüştürdük. 61CELL gibi özel bir projenin hayata geçirilmesinin hemen ardından Trabzonspor'la yeni stadının Türkiye'nin en teknolojik spor kompleksine dönüştürülmesi için işbirliğine imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz."

Terzioğlu, Trabzonspor'un yeni stadının, Turkcell'in entegre telekomünikasyon hizmetlerinin tümünün tek çatı altında sunulması anlamında çok güzel bir örnek olduğunu anlatarak, "Türkiye'nin hatta dünyanın en hızlı altyapısını sunan entegre telekomünikasyon şirketi olarak stadı baştan başa üstün Turkcell teknolojisiyle donattık. Trabzonspor'un eşsiz yeni stadına kavuşuyor olması tüm bordo-mavililer gibi bizi de heyecanlandırıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Yeni stadın, Türkiye'nin en hızlı ve en teknolojik stadına dönüştüğünü belirten Terzioğlu, stadın Trabzonsporlulara ve Türk futboluna hayırlı olmasını diledi.- "Kulübümüzün 50. yılını 'yeniden doğuş' yılı olarak belirledik"Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta ise Trabzonlular ve Trabzonspor'u birbirine kenetleyen 61CELL işbirliğinden sonra Trabzonspor'un yeni stadının iletişim altyapısı konusunda Turkcell ile omuz omuza çalışmanın kendileri için büyük bir gurur olduğunu bildirdi.

Kulübün 50. yılını 'yeniden doğuş' yılı olarak belirlediklerini hatırlatan Usta, şunları kaydetti:

"Bu doğuş için Turkcell ile önemli adımlar atıyoruz. Önce 61CELL, şimdi de yeni stat. Stadımızın büyük taraftarımıza layık bir şekilde tüm teknolojik altyapısıyla eksiksiz tamamlanması çok önemliydi. Turkcell ile yeni stadımızda yaptığımız bu teknolojik işbirliği son derece kıymetli. Turkcell sayesinde Türkiye'nin en hızlı internet altyapısına sahip ve günümüz teknolojileriyle donatılmış bu statta, Trabzonsporumuza yakışacak kupaları, büyük Trabzonspor taraftarıyla inşallah birlikte kazanacağız."- Stadyumda 45 kişi, 90 gün montaj çalışması yaptıAçıklamada, Turkcell ve Trabzonspor arasındaki işbirliğinin 61CELL ile başladığı anımsatılarak, "Trabzonspor ve Turkcell arasında yapılan anlaşma ile Türkiye'de ilk kez bir kentin plakasını taşıyan başlangıç numaraları Trabzonspor taraftarı için kullanıldı. 100 bin özel numarayla birlikte bordo-mavili taraftara sunulan 61CELL'in, 0561 610 00 00 numaralı ilk hattı, Terzioğlu tarafından Trabzonspor Başkanı Usta'ya takdim edilmişti." denildi.

Stadyumda bin 440 saat ön hazırlık çalışması yapıldığı belirtilerek, şu bilgiler paylaşıldı:

"45 kişi, 90 gün 30 bin 600 saat stadyum içi montaj çalışması yaptı. 350 anten kurulumu, 45 kilometre fiber optik altyapı, 47 kilometre enerji kablosu döşendi. 514 WiFi erişim noktası, 15 dev video duvarı (video wall), 396 LED TV, 125 masa üstü monitor, 2 interaktif kiosk ve 404 metrekare LED pano yerleştirildi."

HABERİ PAYLAŞ